Tel. chirurgie: 493 520 147

Chemický peeling

Mezi nejsnazší a nejméně invazivní zkrášlující procedury patří chemický peeling. Pokud potřebujete pleť zregenerovat po létě, zmírnit pigmentace, rozzářit, nebo hledáte doplněk k léčbě akné, pak je toto ošetření vhodné právě pro Vás.


Co je to chemický peeling?

Představte si hloubkové kosmetické ošetření provedené v několika minutách. Nemusíte se obávat žádných komplikací jako výrazného zarudnutí nebo stroupků, trendem současnosti se stává velmi šetrné ošetření bez výrazných zánětlivých změn opakované v intervalu 2-4 týdnů několikrát po sobě. Principem je nanášení kyselého roztoku původně získávaného z rostlinných produktů (kyselina glykolová) na očištěnou pokožku. Kyselost roztoku způsobuje rozvolňování povrchových kožních buněk, které se následně jemně olupují a pokožka se stává zářivější, více hydratovaná, zmírňují se nerovnosti kůže, otevírají se a čistí póry.

Je chemický peeling vhodný právě pro mě?

Chemický peeling lze provádět v jakémkoliv věku, u mladistvých lze se souhlasem rodičů ošetřovat prvotní projevy akné, v pozdějším věku ošetření stoupá na popularitě hlavně po létě.

Mohou se ošetřovat i jiné lokality než obličej?

Kromě obličeje je vhodné ošetření krku, dekoltu, při projevech akné se roztok může aplikovat i na oblast zad.

Jak probíhá ošetření?

Roztok se nechá na pokožce působit několik minut, následně se neutralizuje a omývá. Na závěr se nanáší ochranný krém. Kůže může být několik hodin po zákroku lehce načervenalá.

Ukázka ošetření

Existují nějaká omezení?

Ošetření nedoporučujeme provádět u klientů s atopickým ekzémem, klienti s velmi citlivou pokožkou mohou reagovat výraznějším začervenáním. V den ošetření nedoporučujeme zvýšenou fyzickou námahu, pobyt v sauně a v bazénu, pokožka může být několik hodin po zákroku mírně narůžovělá.

Kolik je třeba ošetření?

Ideální jsou 3-4 ošetření v intervalu 2-4 týdnů